Wyjazd szkoleniowy do Petersburga – Zaproszenie

, Ryga, Talin

program imprezy

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z Warszawy około godz. 06:00. Przejazd w kierunku Litwy. Przyjazd do Wilna, zwiedzanie miasta z pilotem: Ostra Brama, Cmentarz na Rosie.

Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Przed południem wyjazd do Rosji. Obiadokolacja. Przejazd do Petersburga, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd na miejsce spotkania z przewodnikiem. Zwiedzanie Sankt Petersburga – objazdowa wycieczka, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. Obiadokolacja. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem lub wódką. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu”           z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz                              z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga” wraz z rejsem stateczkiem po kanałach Petersburga i po Newie dla chętnych (fakultatywnie) – wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych muzeów świata Ermitażem, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów) wizyta na Cmentarzu Tichwińskim miejscu spoczynku wielu wybitnych postaci z historii Rosji.

Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Estonii. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem, m.in.: Górne i Dolne stare miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice – Długa                        i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:

Wczesne śniadanie. Przejazd drogą Via Baltica przez Łotwę, Litwę. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych. Przyjazd do Warszawy ok. północy.

KOSZT WYJAZDU SZKOLENIOWEGO: około 2200 zł (ostateczna cena zależna od ilości chętnych)

DOPŁATY: Dopłata do pokoju 1-os.: 500 zł. Fakultatywnie dopłata do udziału w wieczorku folklorystycznym: 150 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE: – przejazd wygodnym autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) –                 6 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką – 6 śniadań (bufet) i 6 obiadokolacji (serwowane: zupa, drugie danie, kawa/herbata/woda) – program turystyczny – opiekę pilota – ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE: – kosztu wizy rosyjskiej 300 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki – biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, biletów komunikacji miejskiej, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu świadczeń 130 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki – dodatkowa nieobowiązkowa nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga” i rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga 25 EUR

TERMIN IMPREZY: 28 września – 4 października 2015 r.

W trakcie wyjazdu odbędzie się szereg wykładów panelowych
z zakresu prawa pogrzebowego !!!

zgłoszenie na wyjazd szkoleniowy

Osoby zainteresowane udziałem w imprezie prosimy o pilny kontakt z Biurem Izby
od poniedziałku do piątku, w godzinach 8
00-1600 telefonicznie pod numerami
(22) 853-12-35 lub 510-144-816, faksem (22) 646 58 89
  oraz drogą e-mailową na adres:
biuro@polskaizbapogrzebowa.pl.

Zgłoszenie ma charakter informacyjny i pozwoli nam się zorientować w ilości osób chętnych na wyjazd szkoleniowy. Ostateczne, wiążące zgłoszenie zostanie wysłane tylko do osób zainteresowanych.