Samochody pogrzebowe prosto z Mazur

Firma BAUTEX wykonuje specjalistyczne zabudowy samochodów różnych marek. W zdecydowanej większości są to samochody pogrzebowe.

BAUTEX ma siedzibę w Warszawie, a zakład produkcyjny firmy znajduje się w Ostródzie na Mazurach. Oferuje zabudowy zarówno funkcjonalne, jak i trwałe, bo wykonane z najlepszych materiałów.

Gwarancja zostaje
Firma BAUTEX jest partnerem biznesowymi Mercedes-Benz i Volkswagen, a na markę FIAT Auto Poland otrzymała certyfikat Autoryzowanej Firmy Zabudowującej. Ma to ogromne znaczenie, gdyż samochody bazowe tych marek po zabudowie firmy BAUTEX nie tracą gwarancji.
Nie inaczej jest wypadku innych marek samochodów, takich jak Opel, Renault czy Peugeot. Kiedy zabudowuje nowy samochód jednej z tych marek, uzyskuje indywidualną zgodę na zabudowę.

Polonezy jeżdżą do dzisiaj
Rynek samochodów pogrzebowych przeobraża się w ostatnich latach w ogromnym tempie. Jeszcze kilkanaście lat temu nowością były samochody pogrzebowe Polonez, które – z zabudową firmy BAUTEX – jeżdżą jeszcze do dzisiejszego dnia. Właśnie te samochody zyskały uznanie u węgierskich partnerów firmy. Firma zaczęła wtedy eksportować swoje wyroby. Samochody pogrzebowe z zabudową BAUTEX jeżdżą na Węgrzech, w Rumunii, na Litwie, Łotwie i w Estonii, a także w Niemczech, Belgii, a nawet we Włoszech.
Najważniejszym odbiorcą są jednak polscy przedsiębiorcy pogrzebowi.

Funkcjonalne modele
Zabudowy wykonywane początkowo właśnie na Polonezach, przechodzą cykl produkcyjny na różnych zachodnich markach. Obecnie firma robi wiele zabudów na samochody Mercedes Vito i FIAT Scudo, a Opel Vivaro i Renault Trafic to marki coraz częściej pojawiające się w zakładzie BAUTEX. Te modele są najbardziej funkcjonalne, bo mieszczą pełną załogę i można je wykorzystywać zarówno podczas ceremonii pogrzebowych, jak i zwózek czy transportów, w tym międzynarodowych. Mniejsze samochody, takie jak VW Caddy Maxi czy amerykańskie Chrysler Grand Voyager, Ford Windstar czy Dodge sprawdzają się podczas ceremonii.

Limuzyna zawsze się przyda
Każda licząca się firma pogrzebowa powinna mieć w swoim parku maszynowym co najmniej jeden reprezentacyjny samochód pogrzebowy typu limuzyna. Firma BAUTEX oferuje takie limuzyny na samochodach Mercedes E-klasse. BAUTEX proponuje na bazie Mercedes E-klasse W212
model dwu- i pięcioosobowy. Dotyczy to samochodów nowych, a na bazie Mercedes E-klasse Kombi W211
produkowanych w latach 2003-2009 wersję z dwuosobową kabiną pasażerską. Pięcioosobowy model W212 robi na podwoziu niemieckiej firmy BINZ, która jako jedyna posiada zgodę Mercedes-Benz na znaczne zmiany konstrukcyjne, w tym cięcie i zwiększenie rozstawu osi.
BINZ to profesjonalizm w każdym szczególe, gwarantujący zachowanie wszystkich walorów technicznych przebudowanego pojazdu. Firma BAUTEX właśnie na tym podwoziu uzyskała jako pierwsza i jedyna w Polsce europejską homologację e32*2007/46*0056*00.

Gdzie zamówić samochód
Nowością firmy jest zabudowa dwuosobowa na bazie Mercedes E-klasse Kombi W212. BAUTEX może zaoferować przeróbkę zarówno na bazie nowego jak i używanego pojazdu. Proponuje trzy wersje wyglądu zewnętrznego (przestronne boczne szyby w różnych kształtach) oraz najróżniejsze wersje wyposażenia wnętrza czyli przedziału trumiennego.
Samochody Pogrzebowe z zabudową BAUTEX można zamawiać bezpośrednio u dealerów Mercedesa , Volkswagena, FIAT, a nawet Opla i Renault. Firma zawsze z przyjemnością gości także swoich klientów w zakładzie w Ostródzie.