Spotkanie w Starych Jabłonkach

W pięknych okolicznościach mazurskiej przyrody odbyło się kameralne spotkanie Członków Polskiej Izby Pogrzebowej połączone z ciekawym szkoleniem.

Stare Jabłonki koło Ostródy to wieś położona nad jeziorem Szeląg Mały. Ta popularna wśród turystów miejscowość znana jest przede wszystkim z tego, że od 2004 r. odbywa się w niej międzynarodowy turniej siatkówki plażowej z cyklu World Tour. W lipcu 2013 r. w Starych Jabłonkach odbyły się Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej.

Dwa dni szkoleń

Polska Izba Pogrzebowa opanowała Hotel Anders w Starych Jabłonkach w dniach 27-28 września 2013 r. W ciągu dwóch dni Dyrektor Biura Izby Dariusz Dutkiewicz przeprowadził trzy szkolenia. Pierwszego dnia mówił o nowelizacji ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Szkolenie to było częścią cyklu bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Izbę w różnych częściach Polski i wzięli w nim udział nie tylko Członkowie Izby, ale także zarządcy cmentarzy z woj. warmińsko-mazurskiego. Mogli dzięki temu nie tylko uzyskać niezbędne punkty, ale także poznać Izbę i jej działalność.

Drugiego dnia pobytu w Starych Jabłonkach Dariusz Dutkiewicz przeprowadził dwa szkolenia. Pierwsze dotyczyło regulamina cmentarza, a drugie przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji.

Jak sobie radzić?

W tym samym czasie odbywały się warsztaty szkoleniowe prowadzone przez Justynę Iwanowską – trenera biznesu, psycholog, terapeutę i szkoleniowca. Przez dwanaście godzin uczestnicy warsztatów dowiadywali się, jakie czynniki wpływają na pojawienie się symptomów wypalenia zawodowego, jak konstruktywnie radzić sobie ze stresem, jak wykorzystać pozytywne napięcie do zwiększenia zadowolenia z pracy i życia, jak zarządzać energią osobistą, jak tworzyć osobiste strategie dbania o swoje zasoby energetyczne i jak redukować napięcie.

Grill integracyjny

W sobotę wieczorem Członkowie Izby spotkali się na grillu z muzyką taneczną. Była to już chyba ostatnia okazja na taką imprezę w tym roku. Kolejne spotkanie zapewne dopiero w karnawale.

Spotkaniu w Starych Jabłonkach towarzyszyła prezentacja nowego karawanu firmy BELLA. Stojący koło hotelu pojazd budził niemałe zainteresowanie osób postronnych.